معرفی خدمات محصولات ارتباط با ما
 

یک‌سوم کاربران ویندوز از نسخه XP استفاده می‌کنند

در حالی که مایکروسافت تمام تلاش خود را برای بازنشسته کردن ویندوز XP انجام داده، هنوز در این زمینه موفقیت زیادی کسب نکرده است.


یک‌سوم کاربران ویندوز از نسخه XP استفاده می‌کنند

 در حالی که مایکروسافت تمام تلاش خود را برای بازنشسته کردن ویندوز XP انجام داده، هنوز در این زمینه موفقیت زیادی کسب نکرده است.

تازه ترین بررسی های موسسه Net Applications نشان می دهد ویندوز XP که در آگوست سال 2001 عرضه شده بود هنوز محبوب 37.74 درصد از کاربران نسخه های مختلف ویندوز در سراسر جهان است. البته این رقم نسبت به درصد 38.31 درصدی ماه آوریل کاهش مختصری نشان می دهد.

شرکت دل هم به تازگی بررسی هایی انجام داده که نشان می دهند بسیاری از کاربران رایانه ها و لپ تاپ های ساخت این شرکت در ماه های اخیر مهاجرت از ویندوزهای ایکس پی و ویستا را به ویندوز 7 آغاز کرده اند. بر همین اساس ویندوز 8 چندان در میان کاربران محبوبیت ندارد و استفاده از آن رشد چندانی هم نداشته است.

مایکروسافت می گوید پشتیبانی رسمی از ویندوز XP را در 8 آوریل سال 2014 پایان خواهد داد و از آن زمان به بعد هیچ وصله ای و از جمله وصله های امنیتی برای به روز کردن ویندوز یاد شده عرضه نمی کند. اما ظاهرا این تهدیدها چندان بر روی کاربران ویندوز ایکس پی موثر نبوده است.

گفتنی است هم اکنون ویندوز 7 با 44.85 درصد کاربر محبوب ترین نسخه از ویندوز محسوب می شود و ویندوز XP در رتبه دوم است. ویندوز ویستا و 8 هم به ترتیب تنها 4.51 و 4.27 درصد کاربر دارند. تعداد کاربران نسخه های مختلف سیستم عامل مک هم در مجموع حدود 6 درصد است.


نام:
رایانامه:
 
تارنما:
نظر شما
 
ثبت نظر
سخن روز
 دعایی که بیشتر امید اجابت آن می رود و زودتر به اجابت می رسد،‌ دعا برای برادر دینی است در پشت سر او "امام محمد باقر (ع)"
تعداد بازدید دیروز: 29 بازدید
تعداد بازدید یکتای دیروز: 29 بازدید
تعداد بازدید امروز: 27 بازدید
تعداد بازدید یکتای امروز:   27 نفر
تعداد بازدید هفته:  355 نفر
تعداد بازدید ماه:  90 نفر
 
خانه | پشتبانی .کلیه حقوق برای شرکت آوین تراکنش پرداز محفوظ میباشد
Copyright © avinco.ir. All rights reserved. Design by Stylish Website Templates